To English speaking visitors:
Welcome to my blog devoted to platypuses on world coins (and tokens). As you can see, most information that I have put here is in Polish. But if you don't understand Poish too well, you can find something for you too! First, to the right, you can find a link to the platypus coin list in English. If you want to read more, you may use an automated translation feature provided by Google. The translator makes funny mistakes when translating between two such different languages, but the result is quite understandable!

piątek, 27 grudnia 2013

Uwaga na dziobaki!


W Australii na terenach zamieszkiwanych przez dziobaki można napotkać znaki drogowe przestrzegające kierowców, że stworzenia te mogą przebiegać przez drogi. Ponieważ dziobaki aktywne są głównie nocą, ale niektóre z nich preferują aktywność w dzień, ostrożność należy zachować przez całą dobę.


Nie ma ustalonego wzorca znaku ostrzegającego przed dziobakami, choć najczęściej używana jest pierwsza z przedstawionych na tej stronie wersji z angielską i aborygeńską nazwą zwierzęcia. Warto tu dodać, ze wypadki drogowe stanowią mały odsetek śmiertelności wśród dziobaków. Znacznie więcej pada przypadkową ofiarą kłusowników prowadzących nielegalne połowy.


wtorek, 10 grudnia 2013

20 centów 2014


Królewska Mennica Australijska prowadzi już sprzedaż zestawów monet o standardowych wizerunkach datowanych na 2014 rok. Wersji tych zestawów jest kilka, niektóre bite są stemplem lustrzanym, inne zwykłym. W odróżnieniu od roku ubiegłego, gdy pojawiły się wersje kolorowane i metalizowane, we wszystkich tegorocznych zestawach moneta dwudziestocentowa jest zawarta w wersji bez modyfikacji. zarówno na awersie I. Rank-Broadleya, jak i na rewersie S. Devlina. Nakład podany jest jako "nielimitowany".



Uaktualniony wpis:
Obiegowe 20 centów z Australii.



Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...